Novoroční tulácká projížďka 2020

Datum konání: Sobota 4. ledna 2020.

Sraz účastníků: V žst. Brno hl. n. u vlaku Os 4921 v 10.40 do Židlochovic.

Program akce: Projížďka po tratích jižní Moravy s cílem projetí obnovené tratě do Židlochovic a se znovuzavedenou pravidelnou osobní dopravou. Jízdní řád: Brno hl. n. 10.40 – 11.07 Židlochovice. Zde prohlídka okolí obnoveného nádraží a možná krátká prohlídka středu města. Dále: Židlochovice 11.54 – 12.19 Brno hl. n. 12.36 – 13.01 Zaječí 13.06 – 14.14 Hodonín 14.17 – 14.52 Veselí nad Moravou 15.00 – 15.25 Staré Město u Uherského Hradiště 15.29 – 15.43 Otrokovice. Zde závěrečné posezení a odjezd domů. (Zajížďka ze Židlochovic zpět do Brna je z důvodu přestupu na R 809 Moravan, kterým se do Zaječí na následný vlak dostaneme nejlépe.)

Ubytování a stravování: Nezajišťuje se.

Přihlášky a účastnické poplatky: Přihlášky nejsou nutné, žádné poplatky se nevybírají.

Kilometráž: Pěšky jen přesuny po okolí stanic v místech pauz (Židlochovice, Otrokovice), délka podle domluvy.

Organizátoři akce: Jaroslav Černý, Komenského 77, Smiřice, mobil 775 030 273.
David Ziffer, Jaselská 9, Opava, e-mail: d-ziffer@centrum.cz.

Tarifní poznámka (autor D. Ziffer): V Jihomoravském kraji (hranici při vjezdu do kraje překročí každý „nebrňák“ při příjezdu na sraz a výjezd z kraje bude pak kousek za Veselím na Moravě-Milokoští) nelze použít v osobních vlacích a spěšných vlacích při jízdě ve vnitrokrajské relaci jízdenku ČD podle tarifu TR 10.

Pro účastníky bydlící mimo jihomoravský kraj platí: První jízdenku z domova do Židlochovic lze koupit i doma přes e-shop nebo v pokladně na nádraží (pokud se ovšem pro jízdu do Brna použije služeb národního dopravce). Ze Židlochovic by se měla dát koupit již jízdenka až domů, pokud zadáte přes Velké Pavlovice a Veselí na Moravě a odjezd z Židlochovic v 11.54 (je to pro několik relací odzkoušeno). Eshopu ČD nedělá problém ani ten „zájezd“ zpět do Brna na hlavní nádraží a navrhne vlaky přesně podle našeho jízdního řádu.

Pokud se však použije pro příjezd do Brna služeb soukromého dopravce (RegioJet: trasa Bohumín–Přerov–Brno nebo Praha–Pardubice–Brno resp. Bratislava–Břeclav–Brno), je také třeba pro jízdu z Brna do Židlochovic samozřejmě koupit krajskou jízdenku, protože tento dopravce jízdenku do Židlochovic neprodá a jízdu po jihomoravském kraji s ČD zahájíte v Brně.

Účastníci bydlící v JM kraji a tedy jejichž celá trasa bude vnitrokrajská, si budou muset pořídit za tarif IDS JMK celou jízdu. Resp. mohou zkusit koupit jízdenku Židlochovice–Otrokovice přes Velké Pavlovice a Veselí nad Moravou stejně jako mimojihomoravští (lze koupit i přes eshop) a pak další jízdenku z Otrokovic do Brna – ta je taky přeshraniční.

Vzdálenějším účastníkům se možná vyplatí použít pro celý den celodenní jízdenku platnou pro celou ČR popř. skupinovou víkendovou jízdenku platnou pro celou ČR, která by v osobácích měla platit. Regionální celodenní jízdenka pro jihomoravský kraj ale existovat nebude.

Dodatek (2. 1.) – podle posledního zjištění existuje i celodenní síťová jízdenka (resp. jízdenka na 24 hodin od označení), ale ne ČD, ale přímo nabízená IDS JMK. O víkendech pro max. 5 osob (z toho max. 2 dospělí), tj. podmínky stejné jako u skupinové víkendové jízdenky (tzv. SONE+) od ČD. A to za 190 Kč bez omezení zón popř. za 150 Kč mimo Brno (mimo zóny 100 a 101). Platit by měla až do Starého Města u Uh. Hradiště (až tam jsou tzv. dojezdové zóny 947 a 957). Pokud má tedy někdo koupenu jízdenku do Židlochovic, stačila by mu za 150 Kč, pokud jen do Brna, tak plnou za 190 Kč. Pro cestu zpět by si pak kupoval až ze Starého Města. Resp. jednu ze St. Města do Otrokovic (na večerní posezení) a druhou z Otrokovic domů, protože v Otrokovicích samozřejmě nemůže přerušit jízdu při cestě ze St. Města.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář