Tulák po drahách (časopis)

Tulák po drahách 100 - obálka

Klubový časopis Tulák po drahách byl původně interní tiskovinou, od čtvrtého čísla ho prodáváme i veřejně v Praze (dříve i v Brně). První číslo vyšlo 18. ledna 1997, dlouho vycházelo 5 čísel ročně, v posledních letech se počet čísel snížil na 4.

Časopis uveřejňuje především různé historické články týkající se drážní dopravy, vleček a průmyslu. Dále v něm najdete zprávy z minulých akcí klubu a plány budoucích akcí, kromě toho dle volného místa vychází i různé drobné příspěvky.

Kromě Tuláka jsme vydali i 4 čísla časopisu MHD 2000, který navazoval na známý „Magazín MHD“, ale to byla soukromá iniciativa Richarda Bílka a Martina Haráka, kterou jsme my pouze zastřešili. Tento časopis vycházel jen jediný rok, pak byl z ekonomických důvodů zastaven (autoři se přesunuli do Wolfovy Městské dopravy).

Časopis si můžete zakoupit v pražském Pragomodelu.

Obsah posledního čísla (100):

• Seřaďovací nádraží Vršovice (a okolí: nákladní trať Libeň – Vršovice, Střešovické nákladiště a vlečky, nákladní spojka Běchovice – Malešice)
  • Liberecko: Vesec a Vratislavice
  • Jižní Morava: trať Veselí – Rohatec, výklopník a vlečky v Rohatci